Neon Bilgisayar-KAMERA GÜVENLİK SİTEMLERİ

  • KAMERA GÜVENLİK SİTEMLERİ Gece Görüşlü Kamera Nedir?

Gece görüş kameralar da ışık olmadan cismi gö​rüntüleyemez. Gece görüşlü kameralae ışışğını üzerindeki ledler sayensinde alır… Gece görüşünde ayrıca varlıkları görebilmek için kızılötesi sistemi kullanır… Gece görüşlü kameraların kullanacakları yere göre lensleri mevcuttur… Bu durum göz önüne alınarak gece görüşlü kameralarda doğru lenste kullanmak görüntü kalitesi için önemlidir… Dış Ortam Kamerası olarakta tabir edilen Gece Görüşlü Kamera ır veya hıgh ledli kamera olarakta tabir edilir ve bu sayılmış olan tüm kavramlar aslında tek bir kamerayı anlatmaktadır. Oldukça cüzi rakamlarada satılabilen Gece Görüşlü Kameralar 50$ ile 1500$ arasında fiyat aralıklarıyla özelliklerine göre satılmaktadır. Güvenlik Kamerası denince akla gelen en önemli özellik çözünürlüktür.

Speed Dome Kamera

Speed Dome Kamera Speed Dome Kameralar PTZ özelliğine sahip olun kompakt kameralardır. Pan : Speed dome kameranın sağa ve sola hareket edebildiğini göstermektedir. Tilt : Speed dome kameranın yukarı ve aşağı yapabildiği hareketi belirtmektedir. Zoom : Speed dome kameranın otomatik zoom lensi ile uzaklaştırma ve yakınlaştırma yeteneğini belirtir. Speed Dome Kamera günlük hayatımızda Hareketli Kamera, Motorlu Kamera, Mobese Kamera gibi isimlerlede adlandırılır. Geçmiş yıllardaki aşırı yüksek fiyatıyla pek tercih edilmeyen kameralar, gündelik hayatımıza yavaş yavaş yer etmeye başlamıştır. Daha çok askeri alarnlar ve şehir gözetlemelerinde kullanılan Speed Dome Kameralar, büyük işletmeler ve devlet kurumlarındada tercih edilmeye başlamıştır. Speed Dome Kamera’nın en önemli özelliği ise 360 derece sağa sola ve 180 derece yukarı/aşağı dönebilmesidir.


 

Dome Kamera

Dome Kamera Dome Kamera, Dome adından da anlaşılacağı gibi kubbe şeklinde yarım küre olarak ta tarif edilebilir. Kamera Sistemleri Teknolojisinde ciddi bir yeri olan Dome Kameralar, genelde iç mekanda tercih edilmekte ve dekoratif dizayna daha uyumlu olmaktadır. Dome Kamera daha önce Box Kamera dediğimiz dahili tip kameraların yerini almakta ve fiyat olarak daha uygun olsa da işlev olarak aynı özelliklere sahiptir. Dome Kameraların kendi içlerinde bulunan dahili lensler vadır, ayrı bir lens gerektirmez.