MERAK EDİLENLER

Aklınıza takılabilecek olan bütün sorularınız bu platform üzerinde yanıtlamaya çalışıyoruz.


 • Açıklayan : Murat Türkyılmaz

  Responsive benim için zanaatın sanata dönüşdüğü andır. Siz oturun bir web sitesi yazın hemde baya işlevleri olsun kulanıcının bütün özelliklerini görsün, hiç bir yerinde bir sıkıntı olmasın mühendislik harikası yapın ama responsive yapmayın bu sitenin kullanıcı için hiç bir faydası olmaz o zaman işte burda bir çok arkadaşıma verdiğim örneği vermek istiyorum. Arkadaşlarım okurken yine verdi aynı örneği diycekler. :) Markete girip çıkolata reyonuna gittiğinizi hayel edin ve karşınızda iki tane çıkolata var markalar dikkete alınmıyor bu çıkolatalardan birisinin ambalajı çok iyi dikkat çekici görseli çok iyi ve müşteriye al beni diyor ama diğerinin ambalajı çok kötü pek özenilmemiş gösterişten uzak işte o zaman siz direk ambalajı iyi olan kendini gösterene yönelirsiniz onun için görsellik çok önemlidir. Tekrar konumuza dönecek olursak bir site içindeki menüler, sliderlar, butonlar, boxlar renk uyumları, Logo boyutları uyumu, Tablet,Telefon, web tarayıcılarının hepsini destekleme gibi uyum ve senkronizasyonuları olmadığı zaman hem Seo Optimizasyonda geri kalırsınız hemde müşterilerinize Web sitesinden istenilen potansiyeli sunamazsınız o yüzden Responsive uyumu her siteye şart. 

 • Açıklayan : Murat Türkyılmaz

  Seo optimizasyon kelimelerle anlatılabilinmeyecek kadar büyük bir dünyadır. Web sitenizi kullanıcı ve müşterilerinizle buluşturmanın anahtarıdır.
  Seo optimizasyon bir web sistenin bel kemiği ana hartelleridir diyebiliriz. Seo optimizasyon Backlink, Seo Link, Meta Keywords, Tag, Description gibi öğelerle desteklenilerek güçlendirilmelidir. Sitenizin Google, Yandex v.b ara motorlarında diyicem ama günümüzde Google yanına rakip olarak yaklaşılabilen bir arama motoru yok o yüzden Googlede sizin web sitenizi ilk sıralara taşıyan bir öğe diyebiliriz kısacası Seo Optimizasyon için. 

 • Açıklayan : Murat Türkyılmaz

  Merhaba, öncelikle bir web sitesini işletme olarak düşünelim. İstanbulda çok güzel elit bir yerde dükkanınızın olduğunu farzedelim ortalama aylık 5 Bin ile 10 Bin TL arasında bir dükkan gideriniz olmaktadır. Bide bu dükkan büyüklüğüne göre değişebilir. Ayriyetten dükkan dekoru v.b şeyler ve benim gibi çay ve kahveye düşkünseniz gider misli misli katlanmaktadır. Web sitesi size dükkan masrafından kurtararak İstanbulda çok iyi bir semtte büyük bir dükkan açma keyfini yaşatıyor hemde düşük maliyetlerle tabiki. Düşük maliyetlerle uluslar arası bir müşteri potnsiyeli yakalıyabiliyorsunuz şimdi siz düşünün ticaret yapan birisi için web sitesinin önemini. 

 • Güvenlik kamerası çok önemli bir konudur. güvenlik kamerasını seçerken takıcağınız ortam gece görüşü ış ortam ise yağmur, çamur, kar ve güneş gibi etkenleri göz önünde bulunudrmalısınız kameralar genellikle 1.3 MP olmaktadır. Ama şiddetle 2 MP kamera kullanmanızı tavsiye ediyoruz. (Tavsiye : Kadir Kalın) Çünkü mercek ve görüş açısı ve netlik konusunda daha güçlü oluyor. Bide kamera noktalarını iyi seçerseniz bu konuda pek bir problem yaşamazsını bu yazının devamını blog bölümünden takip edebilirsiniz.

 • Bilgisayarınızı ortalama 6 ayda bir mutlaka fan temizliği ve rutin kontrolleri için bir bilgisayarcıya göstermeniz gerekmektedir. Genel olarak bir bilgisayarda 5-6 Ayda bir fan temizliği yapılması gerekmektedir. onun haricine klavye temizligi ve chip üzerindeki tozlar alınmalıdır. Aksi halde bilgisayarınızdan istediginiz verimi alamazsınız.

 • Biz Neon Bilgisayar ailesi olarak bizi tercih eden firmalara devamlı olarak aylık rütin kontrol yapmaktayız onun haricinde acil destek hattımız 7/24 açıktır. Her hangi bir donanımsal, yazılımsal sıkıntıda her an destek verebilme durumundayızdır. 
   


SOSYAL MEDYADA BİZBizi takip et kampanyaları kaçırma.

Email

Teklifler ve merak ettiğiniz konuda bize mail gönderebilirsiniz.

Mail Gönder.

Twitter

Bizi takip edip tekliflerden haberdar olabilir ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Takip Et.

Facebook

Bizim sayfamızı beğenip tekliflerden haberdar olabilir ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Sayfayı Beğen.

Skype

Skype Üzerinden bize ulaşıp destek departmanımıza bağlanabilirsin.

Skype Bağlan.